TURI LIETAS SASNIEDZAMAS!

ProClip
ProClip
ir montāžas platforma, kas tiek uzstādīta transporta līdzekļa (auto) salonā. Montāžas platforma ProClip kalpo kā pamatelements konkrētas elektroniskās ierīces turētāja nostiprināšanai un izvietošanai auto salonā.

Elektroniskās ierīces turētājs tiek piestiprināts ar tā komplektā esošo skrūvju palīdzību montāžas platformai ProClip.
ProClip’s ir viegli uzstādāms, to var veikt pats auto īpašnieks dažu minūšu laikā. Tā uzstādīšanai nav nepieciešami speciāli darba instrumenti, nav nepieciešams urbt caurumus vai kā citādi bojāt auto paneli un salonu.
ProClip’i vairumam auto modeļu tiek ražoti vairākās modifikācijās, pēc to uzstādīšanas veida un vietas auto salonā tās iedala:
- Center Mount (uzstāda auto paneļa centrālajā daļā).
- Angled Mount (uzstāda leņķveidīgi).
- Left Mount (uzstāda pa kreisi no auto stūres rata).
- Console Mount (uzstāda uz vai pie auto konsoles).
Tas nozīmē, ka Jūs varat ne tikai izvēlēties sev ērtāko elektroniskās ierīces izvietošanas vietu (auto paneļa centrālajā daļā, pa kreisi no stūres rata vai uz/pie konsoles), bet varat izvietot un izmantot vienlaicīgi vairākas elektroniskās ierīces sava auto salonā (piemēram, tālruni un navigatoru).
Pieredze un pasūtījumu statistika liecina, ka pieprasītākās montāžas platformas ir Center Mount ProClip’i.
Montāžas platformas ProClip tiek speciāli izstrādātas un izgatavotas konkrētam auto modelim, tāpēc, lai izvēlētos ProClip konkrētam auto, jāzin ne tikai auto modelis, bet arī tā izlaiduma gads.
Montāžas platformas ProClip nav paredzētas stiprināšanai pie auto vējstikla, līdz ar to netiek ierobežota redzamība auto vadīšanas laikā!

ProClip iespējamās uzstādīšanas vietas auto salonā

Elektronisko ierīču iespējamie izvietošanas varianti

Center Mount ProClip’a uzstādīšana

Kā piemērs – montāžas platforma ProClip Center Mount (ražotāja kods 854672) vairākiem Volvo automašīnu modeļiem: Volvo S80, Volvo V70 II, Volvo XC70 (visi auto – 2012.-2016.gadu modeļi).

To, cik vienkārši ir pašam uzstādīt attiecīgo ProClip’a modeli Volvo auto salonā (tikpat vienkārši to izdarīt ir arī citu modeļu auto salonos), var redzēt  četros attēlos zemāk:

1.
2.
 
 
 
3.
4.

Katra ProClip iepakojumā Jūs atradīsiet tā uzstādīšanas instrukciju. Pirms ProClip uzstādīšanas obligāti ar to jāiepazīstas! Virknei ProClip modeļu komplektā ir spraugu nazis (gap opener), ar kura palīdzību ērti un ātri var veikt ProClip uzstādīšanu auto salonā tam paredzētajā vietā. Automašīnas Volvo S80, V70 II un XC70 modeļiem (skat.attēlus augstāk)  Center Mount modeļa ProClip montāžu veic sekojoši:

  1. Ar spraugu naža plāno galu paplašina spraugu starp gaisa ventilācijas atveres apakšējo malu un paneli.
  2. Neizņemot spraugu nazi, izveidotajā spraugā ievieto ProClip apakšējo daļu. ProClip apakšējo daļu piespiež, līdz dzird/jūt, ka tā ir nofiksējusies vietā. Spraugu nazi izņem.
  3. Ar spraugu naža plānā gala palīdzību paplašina spraugu virs gaisa ventilācijas atveres augšējās malas. Neizņemot spraugu nazi, izveidotajā spraugā ievieto ProClip augšējo daļu, tad augšējās daļas labo un kreiso pusi piespiež uz priekšu, līdz dzird/jūt, ka tā ir nofiksējusies vietā. Spraugu nazi izņem.
  4. ProClip ir uzstādīts tam paredzētajā vietā. Atliek tam pievienot izmantojamās ierīces turētāju.


Principā montāžas platformu ProClip var izmantot arī citu ražotāju, ne tikai firmas Brodit, turētājiem (piemēram, universālajiem), nostiprinot tos pie ProClip’a ar skrūvju vai līmlentas palīdzību.

Zemāk attēlos redzami ProClip modeļi automašīnai Volvo XC90 (2015.-2017.):
- Angled Mount (ražotāja kods 855100);
- Console Mount (ražotāja kods 835101).

 

Attēlā augstāk, savukārt, redzams, kā izskatās Left Mount ProClip modelis automašīnas Toyota Land Cruiser V8 (2008.-2015.) salonā (ražotāja kods 804469).
Ražotājs Brodit AB neiesaka montāžas platformas ProClip izmantot planšetdatoru vai citu elektronisko ierīču, kas lielākas un smagākas kā viedtālruņi vai, piemēram, navigatori, turētāju nostiprināšanai.
Iemesli:
- liels elektroniskās ierīces svars var mehāniski bojāt ProClip’u;
- lieli elektroniskās ierīces gabarītizmēri var ierobežot redzamību un piekļuvi auto vadības elementiem.
P.s. Ja planšetes izmēri nepārsniedz gabarītizmērus 200x120x11, bet to svars 350g, planšetu turētājiem droši var izmantot kādu no ProClip modeļiem. Par to liecina viena Brodit piederumu lietotāja pieredze Latvijā - tas  sekmīgi izmanto ProClip’us konkrētiem auto modeļiem kombinācijā ar turētājiem planšetēm, kuru gabarītizmēri ir 198.5 x 120 x 10.5mm un svars 340g. Ja gabarītizmēri un svars ir lielāki, kā norādīts augstāk, būtu jāizvērtē citi šādu elektronisko ierīču turētāju nostiprināšanas varianti.
Kā vienu no iespējamiem risinājumiem planšetdatoru un monitoru turētāju nostiprināšanai ražotājs iesaka priekšējo sēdekļu pagalvju montāžas platformu Headrest Mount. Attēlos zemāk parādīts pagalvja divu elementu montāžas risinājums – montāžas platforma Headrest Mount un atbilstošs turētājs konkrētai elektroniskai ierīcei, piem., planšetei.

 

Montāžas platforma Headrest Mount ir viegli uzstādāma, to var veikt pats auto īpašnieks neilgā laika sprīdī. Tās uzstādīšanai nav nepieciešami speciāli darba instrumenti.

Lai izvēlētos montāžas platformu Headrest Mount konkrētam auto modelim, ir jāzin (jāizmēra) minimālie attālumi milimetros starp pagalvja stiprinājuma stieņiem – iekšējais un ārējais.

Zemāk attēlos – montāžas platforma Headrest Mount automašīnai Volvo XC90 (2015.-2017.), ražotāja kods 811070. Minimālais iekšējais attālums starp pagalvja stieņiem 95mm, maksimālais 211mm.

 

Kā atrast sev nepieciešamo Brodit piederumu?

Lai izvēlētos sev nepieciešamo(-s) Brodit piederumu(-s), lūgums izmantot ražotāja mājas vietni www.brodit.com.

Lai atrastu nepieciešamo montāžas platformu ProClip vai Headrest Mount, jāizmanto ražotāja mājas vietnes sadaļa „Find ProClip for your vehicle”, izvēloties auto ražotāja zīmolu (select brand). Pēc tam atliek izvēlēties auto modeli (select model) un auto izlaiduma gadu (select year). Ja meklēšanas rezultātā tiks norādīti vairāki ProClip vai Headrest Mount modeļi ar attiecīgiem ražotāja kodiem, jāizvēlas piemērotākais.

Plašā Brodit piederumu klāsta dēļ piederumu iegāde iespējama tikai ar iepriekšēju pasūtījumu!

Pasūtījumu pieteikšanai lūgums izmantot e-pasta adreses: locmelis.aleksandrs@inbox.lv vai aleksandrs.locmelis@gmail.com, kā arī shop@xpda.lv 

Informācijai izmantoti firmas Brodit AB vietnē www.brodit.com pieejamie dati.